skip to Main Content
Apie Mus Rašo „Verslo žinios“: Kaip Verslui Tapti Nemirtingam?

Įmonei kaip gyvam organizmui taip pat būdingas gyvavimo ciklas. Pereinant iš vieno jo etapą į kitą būtina keisti strategiją, darbo metodus, darbuotojų motyvavimą ir net įmonės struktūrą, kad verslo organizmo neištiktų mirtis.

Jeigu jau galvojate apie savo verslą – esate pirmoje verslo gyvavimo stadijoje, nustatoma bene kiekvienu verslo gyvavimo ciklo modeliu. Modelių, padedančių lengviau atpažinti tam tikrą verslo gyvavimo etapą, yra įvairių, tačiau visi jie kalba apie tuos pačius kertinius organizacijos gyvavimo etapus.

Pagal Adizes pokyčių valdymo metodologiją, kurią taiko Jungtinėse Valstijose įsikūręs ir daugelyje pasaulio šalių verslo konsultavimo padalinių turintis Adizes institutas, kiekviena organizacija pereina ikivedybinę, kūdikystės, plėtros (go-go), paauglystės, klestėjimo, stabilumo, aristokratijos, ankstyvosios biurokratijos, biurokratijos ir mirties stadijas.

Paauglystė, kaip visada, sunkiausia

Nė viena organizacija negyvuoja be pokyčių, sako Dr. Virginijus Kundrotas, pagal jo įkūrėjo pavardę pavadinto Adizes Instituto Vakarų Europai ir Baltijos Šalims viceprezidentas.

„Lietuvoje po 1992 m., kai buvo įmonių steigimosi bumas, dauguma įmonių 1995-1997 m. pasiekė plėtros stadiją, bet kai reikėjo pereiti į paauglystės etapą, dauguma jų žlugo. Paauglystės etapas yra skaudžiausias ir nedaugelis organizacijų jį sėkmingai pereina“, – tvirtina p. Kundrotas.

Anot jo, išgyvenant kūdikystės ir plėtros etapus, dar užtenka vidinio vadovų verslumo, dar užtenka vidinio vadovų verslumo, veržlumo ir specifinių žinių reikia ne per daugiausia, o paauglystės etapu visose veiklos srityse prireikia profesionalumo.

„Paauglystės etapu prasideda vidinė įtampa, nes reikia pradėti kurti valdymo sistemas finansų, rinkodaros, personalo ir kitose srityse. Iki tol reikėjo bėgti ir griebti bet kokią galimybę, o paauglystės etapu atsiranda visai kitokio mentaliteto poreikis, nes reikia susisteminti ir įsitvirtinti“, – pabrėžia p. Kundrotas.

Visą straipsnį perskaitykite toliau prisegtame dokumente: Straipsnis. Verslo žinios

 

Adizes Institutas Lietuva vykdo interaktyvius mokymus įmonėms bei įmonių komandoms NUOTOLINIU BŪDU

Mokymai vyksta ZOOM platformoje (dalyviams tereikia turėti kompiuterį ir parsisiųsti nemokamą programėlę).

Mokymų metu:

Dėl mokymų kviečiame kreiptis
el. paštu: toma@adizes.com arba tel.: 8 671 00778