skip to Main Content
Apie Mus Rašo „Verslo žinios“: Geriausi įmonių Vadovai – Verslo Vizionieriai

Tarp geriausių Lietuvos vadovų dominuoja veiksmingos lyderystės bruožai. Tai atskleidė Adizes Instituto Vakarų Europai ir Baltijos šalims tyrimas, kuriame dalyvavo „Verslo žinių“ ir banko „Nordea“ rengiamo konkurso „Metų CEO“ finalininkai.

Pagal Adizes pokyčių valdymo metodologiją egzistuoja keturi vadybiniai vaidmenys ir jų taikymo metodologija PAEI. P vaidmeniui (angl. „Produce“ – vykdymas) būdinga daug ką daryti pačiam. A vaidmuo (angl. „Administer“ – administravimas) sistemina, kad padaryta, aiškiai nustato, kas, kada ir kur bus daroma. E („Entrepreneur“ – verslumas) – būdingas pokyčių organizacijoje skatinimas, prisitaikymas prie naujų grėsmių ir galimybių. I (angl. „Integrate“ – integravimas) – užtikrina, kad kiekvienas organizacijoje yra reikalingas, kuria bendrumo jausmą. Asmuo gali turėti vieną, kelias ar PAEI savybių derinį, kai viena savybė yra labiau išreikšta už kitą.

Pergalių siekia su komanda

Anot dr. Virginijaus Kundroto, Adizes instituto Vakarų Europai ir Baltijos šalims viceprezidento, didžioji dalis (70%) vadovavimo stiliaus nustatytmo testą atlikusių vadovų turi stipriai išreikštą lyderio savybę, jų vadovavimo stilius – dažniausiai į rezultatą orientuotas E vadybinis vaidmuo ir kartu stipriai išreikštas integruotojo (I) vadybinis vaidmuo.

„Tokie lyderiai gerai suburia komandas, jomis rūpinasi, siekia, kad veikla įmonėje būtų integruota, kad darbuotojai vieni kitiems padėtų įgyvendinti įmonės tikslus ir pan. Tai į žmones ir komandą orientuoti vadovai, kurie supranta, kad vienas lauke nesi karys ir didelių pergalių nepasieksi. Šis lyderystės požymis yra labai geras, jis rodo didelę tikimybę, kad organizacijoje yra arba bus sukurtas komandinio darbo, savitarpio pagalbos ir pasitikėjimo klimatas, kuris tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje užtikrina veiksmingą problemų sprendimą“, – sako p. Kundrotas.

Vadybinių sprendimų EI derinį turintys vadovai (75% dalyvavusiųjų tyrime) rūpestį žmonėmis ir komandiniu darbu įgyvendina organizacijos tikslų kontekste. „Komandinis darbas ir rūpestis žmonėmis yra suvokiamas kaip būtina priemonė organizaciniams tikslams pasiekti. Tai nėra tiesiog noras būti „geram ir populiariam“ vadovui. Tai daroma siekiant, kad organizacija klestėtų ir plėtotųsi optimaliu tempu. Kitaip tariant, šie vadovai nesivaiko vienadienių rezultatų, bet buria komandą, kuri galėtų sėkmingai dirbti kartu ir ilgai“, – komentuoja p. Kundrotas.

Anot p. Kundroto, tai, kad tarp Lietuvos verslo lyderių dominuoja „entreprenerio“ ir integruotojo vadybinių vaidmenų derinys, džiugina, nes tokie vadovai paprastai turi daug idėjų, mato „didelį paveikslą“, žiūri „nuo aukšto kalno“ ir todėl labai didelė tikimybė, kad jie pasirinks tinkamą strategiją ir ją įgyvendins su visa komanda.

Daugiau skaitykite prisegtame dokumente: Straipsnis

Adizes Institutas Lietuva vykdo interaktyvius mokymus įmonėms bei įmonių komandoms NUOTOLINIU BŪDU

Mokymai vyksta ZOOM platformoje (dalyviams tereikia turėti kompiuterį ir parsisiųsti nemokamą programėlę).

Mokymų metu:

Dėl mokymų kviečiame kreiptis
el. paštu: toma@adizes.com arba tel.: 8 671 00778